2015-2016
24 лютого 2016 року на базі Городницької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась нарада керівників шкіл, на якій розглядалось питання: «Роль сучасних інформаційних технологій у роботі освітнього округу».
По даному питанню виступили: начальник відділу освіти О.А.Антипчук та директор Городницької ЗОШ С.В. Гончаренко. Керівники шкіл мали змогу ознайомитись з використанням сучасних інформаційних технологій в навчально-виховному процесі школи.
Вчителі фізики Касьян В.О. та Борбенчук Л.О. провели презентацію мультимедійного та цифрового вимірювального комплексів кабінету фізики. Допомагали вчителям проводити лабораторні дослідження учні 9-11 класів.
Сьогодні інформаційні технології використовуються не тільки в навчально-виховному процесі, але і забезпечують ефективну взаємодію об’єктів управління. Про переваги використання хмарних технологій для створення інформаційної структури управління та організації дистанційного навчання у школі говорила інженер-електронік РМЦ Майдюк І.С. У кінці свого виступу запропонувала учасникам майстар-клас по реєстрації поштового акаунту gmail.com та користавання Google-диском.
Керівники шкіл відвідали шкільний історико-краєзнавчий музей, екскурсію по якому провели учні навчального закладу під керівництвом вчителя історії Білоніг Н.Г.
16 лютого на базі Городницької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум вчителів початкових класів з проблеми «Розвиток розумових здібностей учнів як необхідна складова формування інноваційної творчої особистості».
Дитячий хор під керівництвом вчителя музики Дмитра Володимировича Сташка запросив до плідної співпраці 37 педагогів навчальних закладів району, виконавши пісню на слова та музику О. Якушевич «Коли співають діти ».
Директор школи Світлана Вікторівна Гончаренко познайомила присутніх з роботою навчального закладу, особливу увагу звернула на роботу вчителів початкових класів. Вона зазначила, що початкова освіта – це перший освітній рівень, який закладає фундамент загальноосвітньої підготовки школярів. Тому пріоритетними завданнями навчання школярів мають бути не лише формування в учнів певного обсягу знань, загальнонавчальних умінь і навичок, а й розвиток інноваційної творчої особистості.
У практичній частині семінару вчителі району відвідали відкриті уроки, які майстерно провели: Лісовська Марія Володимирівна - урок математики у 1-А класі на тему «Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10»,
Бурченя Олена Федорівна – урок інформатики у 3-А класі на тему «Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів»,
Шиліна Світлана Валентинівна – урок інформатики у 4-А класі на тему «Як інтернет допомагає навчатися»,
Барам Тетяна Іванівна – урок Я у світі у 4-В класі на тему «Культурна спадщина українського народу».
Гості зібрання познайомились з шкільним історико-краєзнавчим музеєм, екскурсію по якому провела учениця закладу під керівництвом вчителя історії Білоніг Ніни Григорівни.
Логічним продовженням семінару стали майстер-класи які провели: Мосійчук Тетяна Кузьмівна на тему «Розвиток зв’язного мовлення на уроках української мови»
та Тітарева Тереза Валеріївна на тему «Розвиток креативного мислення молодших школярів».
Підводячи підсумок семінару, методист РМЦ Валентина Григорівна Лопатюк зазначила, що від якості, глибини і обсягу знань, якими оволодіває підростаюче покоління, значною мірою залежить подальший прогрес нашого суспільства. І тому сьогодні, в умовах прискорення науково-технічного прогресу, актуальною стає проблема навчити учнів мислити, розвинути їх розумові здібності, виробити ще в молодших класах стійкий інтерес до знань і прагнення самостійно опановувати, свідомо застосовувати їх для розв’язання практичних завдань. Також, вона надала практичні поради для застосування різних форм і методів на уроках щодо розвитку розумових здібностей учнів.
Семінар пройшов у творчій атмосфері, його учасники отримали багато корисної інформації, а також електронні диски з матеріалами семінару, які вони зможуть використати у своїй роботі.