Меню сайту
Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 Освітні сайти
|
шкільний краєзнавчий музей1. Наш край у Другій світовій війні 2. Городницький фарфоровий завод
3. Первіснобщинний лад
4. Побутові речі городничан
Загальна інформація Оригінальні пам’ятки історії, культури, побуту зібрано у фондах історико-краєзнавчого музею Городницької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Музей став місцем проведення зустрічей з цікавими людьми, історико-краєзнавчих вечорів, виставок.
Музей засновано в 1986 році (Наказ від 09.05. 1986 року № 10 по Городницькій ЗОШ).
Збережено 1423 одиниць, предметів основного фонду 537. .
.
Експозиційні розділи: «Городниця і сьогодення», «Наш край за первіснообщинного ладу», «Наш край в середні віки», «Наш край на початку ХХ століття», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни», «Історія Городницького фарфорового заводу».
На базі музею проводиться просвітня робота – екскурсії, масові заходи, виставки. .
.
.
Історико-краєзнавчий музей сприяє:
- розвитку історичної свідомості учнів, - критичному осмисленню минулого, - прогнозуванню майбутнього, - осмисленню ролі людини в історії, - вихованню громадянської свідомості, - гідності та честі в гармонійному поєднанні національних і загальнолюдських цінностей, - розвитку в учнів інтересу до історії і культури свого та інших народів, - прагненню зберегти і примножити культурну спадщину своєї країни і усього людства. Оригінальні пам’ятки історії, культури, побуту зібрано у фондах музею школи. Він став місцем проведення історико-краєзнавчих вечорів, виставок, тематичних зустрічей з цікавими людьми. Вся краєзнавча робота музею проводиться в формі стаціонарних досліджень або експедицій. До стаціонарних досліджень залучаються діти всіх вікових груп, педагоги, батьки, громадськість. .
Не залишаються поза увагою краєзнавців так звані «білі плями» історії, пов’язані з колективізацією, голодом, репресіями. Ось чому збираються матеріали і розповідається музейними засобами про долю таких земляків. Важливе місце в музеї має розділ, присвячений рокам Великої Вітчизняної війни «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Працюючи за даною тематикою учні, завдяки пошуковій роботі, зернинка за зернинкою збирають документи про бойовий шлях Радянської армії та про своїх односельчан, які творили подвиг на дорогах війни. Не залишається поза увагою партизанський рух на Житомирщині. |
Календар
Погода
|